1. Běh pro Leušku
... celý výtěžek prvního běhu jsme se rozhodli věnovat Leušce Mácové ...

Leuška Mácová se narodila 30. 5. 2012 s vrozenou vývojovou vadou lymfatických i krevních cév, jedná se o syndrom M-CM (Macrocephaly-capillary malformation). Má hypertrofii pravé poloviny těla, hydrocefalus řešený shuntem, defekt síňového septa, hypotonii, gastrostomii, tracheostomii a při  obtížích je závislá na domácí umělé plicní ventilaci.

Přes všechny svoje zdravotní problémy to byla usměvavá holčička, která byla smutná jen, když nemohla dýchat. V dětské nemocnici v Brně strávila 8 měsíců, zvládla závažnou kardio operaci a poté těžký boj se sepsí celého organizmu, kdy byla 3 týdny v umělém spánku v kritickém stavu. Je to Lea lvice bojovnice. Dalších 8 měsíců byla spokojená holčička doma. Sice dýchala často pomocí umělé plicní ventilace, ale už si na to zvykla, takže se lepšila ze dne na den. Naučila se kousat jídlo, válet sudy (občas se zamotala do hadic od ventilátoru :-D ), potom dokonce i sedět, i když ji musel pořád někdo hlídat, aby nespadla na hlavičku.

Byla holčička plná úsměvů, až do té doby, kdy se začala plánovat operace srdíčka. Je to na dlouhé povídání, ale ve stručnosti: V březnu 2014 byla Leuška na jednom předoperačním CT vyšetření, po kterém s edémem mozku skončila na ARU. Mozek má bohužel poškozený, jenom leží a v současné době je ve stavu vigilního komatu.

Další informace...

Pokud se chcete dozvědět více o Leušce a jejím onemocnění:

Moc děkujeme všem, co nám pomohli!!! Vážíme si Vaší pomoci a moc děkujeme za podporu!

Sem vložte podnadpis