4. běh pro Evičku

... celý výtěžek čtvrtého ročníku věnujeme Evičce Kopečkové z Pohořelic ...

Ráda bych Vám představila naši rodinku. Jsme Dana a Michal Kopečkovi. Rodiče jedné úžasné 9 leté holčičky, která je bohužel fyzicky i mentálně postižená- má DMO..... Manžel je záchranář. A já pracuji jako zdravotní sestra v nemocnici. Jsme dva úplně obyčejní lidé, jako Vy.

S velkou úctou si Vás dovolujeme oslovit a poprosit o finanční pomoc určenou k léčbě naší dcery Evičky.
Rok po svatbě se nám narodila Evička. Když měla asi dva měsíce, začal se projevovat opožděný vývoj. Od té doby jsme prošli řadou vyšetření, hospitalizací a léčby, hlavně v podobě intenzivní neurorehabilitace. Padlo i spoustu diagnóz. Evička má DMO (dětskou mozkovou obrnu), centrální hypotonii (ochablé svalstvo celého těla) hlavně v oblasti nožiček (extrémně valgózní hlezna) opožděný psychomotorický vývoj (na úrovni 3 - 5 let), snížený růst( na hormonální terapii) a dětský autismus (mimo řadu dalších méně podstatných diagnóz) v důsledku infekce, která proběhla v těhotenství zcela bez příznaků. 

Na DMO není žádný lék. Ke zlepšení jejího stavu pomáhá jen intenzivní rehabilitace a všestranná stimulace směřující k sebeobsluze a samostatnosti. Denně dojíždíme s Evičkou 35 km do speciální školy pro tělesně a mentálně postižené, kde má rehabilitaci, logopedii, ergoterapii, hypo a canisterapii a také kamarády. Odpoledne ji vyzvedneme a s péči (mravenčí prací) pokračujeme doma. Místo dovolené jezdíme   2x do roka na speciální neurorehabilitaci - do Klimkovic a do Arcady v Ostravě. Ta je právě pro děti s DMO velmi účinná. Pomáhá zlepšit hlavně fyzické, ale i mentální schopnosti dítěte, koordinaci těla, pohybové návyky a svalovou sílu. 

Jsme velmi rádi, že jsme Evičku dostali na nohy a chodí. Ujde však jen malé vzdálenosti. Na ty delší potřebuje vozíček. Má také již po dvou operacích nožek a další nás ještě čeká. Loni jsme vyzkoušeli delfinoterapii. Ta velmi pozitivně působí na psychiku, kladné emoce a prožitky. Tlumí negativní a agresivní známky autismu, které se u Evičky postupně projevují výrazněji.

Věřte, je to náročné. Jsme oba chronicky nevyspalí, unavení, bez energie a času potřebného k prožití normálního života. A také sami. Evička potřebuje neustálou péči, zábavu a naši pozornost. V podstatě u nás funguje domácí střídavá péče. Protože zároveň s Evčou toho moc nezvládneme.

Normálnímu páru se ve 30 letech narodí děti. Ve 40 si už děti doma vystačí sami. A v 50 letech jsou zcela samostatní a mají svou domácnost a své děti a svůj život. Nám doma zůstane DÍTĚ NA POŘÁD.
Dlouho jsme přemýšleli ,,Proč my? .................................... Je to naše poslání.
Evička je naše zlatíčko. Už se naučila smát a dělat i malé lumpárny. Všechna naše dřina se nám postupně vrací v podobě malých krůčků a posunů ve vývoji. Moc ji milujeme. Ona krtečka, MR Beana a Lui de Funese :-)

Bohužel je její léčba velmi nákladná a pojišťovna ji nehradí. Máme mrňavý byt, pořízený na hypotéku. Všem nám chybí prostor. Veškeré naše finance a volný čas investujeme do naší dcery. Proto Vás prosíme o pomoc s úhradou Klimtherapie, Arcady, Delfinoterapie a další léčby případně pomůcek pro ni tak potřebných.

Předem velmi děkujeme za pomoc.
Dana a Michal KopečkoviEvička pilně trénuje na delfínoterapii, kterou mohla díky Happy runu absolvovat.