O nás

Běh byl jediný sport, který jsem si nikdy neoblíbila, a provozovala ho, jen když to bylo nutné. Naučit se běhat byla pro mě jedna z dalších výzev, ale to jsem ještě netušila, jak to všechno dopadne.

Jednou se mě můj kamarád zeptal, proč vlastně běhám, čeho tím chci dosáhnout. Tato otázka mě donutila, zamyslet se. Abych uběhla určitý počet kilometrů za měsíc? Kdo se mě na to zeptá? Abych vyhrávala závody? Nemám takové ambice. Zlepšit postavu? Ano, to je docela pádný důvod, ale není věčný. Co třeba pro to, že udělám něco pro své tělo, pro svou duši, protože je venku tak krásně, a hlavně pro to, že jsem zdravá, mám tu možnost a mám z toho radost. Děkuji za prozření, Marťo :)

Poslední důvod je ten nejdůležitější, pojďme běhat i pro radost a úsměvy těch, kteří sami běhat nemohou. Není důležité, kolik uběhneš kilometrů a za kolik minut, důležité je zúčastnit se a mít z toho radost.                                                                                                      Petra Palátová

Nikdy jsem nebyla sportovní typ. Žádná atletika, žádné míčové hry, žádný aerobic či tak oblíbená zumba... Přesto jsem hledala nějaký druh sportu, který by mě bavil. Na běhu mě nejvíce lákala svoboda, která je s ním spojena. Možnost si jít zaběhat kdykoliv a kamkoliv chcete. Vzpomínám si na své první výběhy, které byly z počátku opravdu krušné. Běh jsem si však zamilovala natolik, že mu propadám již třetím rokem a mezi námi ..., jsem na něm tak trochu závislá.

Cílem charitativního běhu Happy run není vyhrát nebo lámat rekordy, ale svojí přítomností (ať již běžeckou či diváckou) přispět na lepší život těm, kteří to potřebují. A když mě holky oslovily, jestli se nechci přidat k jejich týmu, neváhala jsem ani minutu.

Prvnímu ročníku Happy runu bych přála, aby byl plný nadšených týmů, podporujících diváků a vytvořil tak pevný základ pro budoucí ročníky.            

Martina Vašíčková

Běh je všude kolem nás, běhá každý, v televizi reklamy na sportovní oblečení nebo běžeckou obuv. I já jsem začala běhat. Běh je pro mě druh pohybu. Nejsem velký běžecký nadšenec, ale o to víc mě baví organizovat. Organizuju všechny, všude a vždycky :-D  I někdo takový je ve správném organizačním týmu potřeba.

Happy run je pro mě velká výzva - výzva zrealizovat akci větší než ty předešlé, přilákat více lidí než dříve, zaujmout více sportovců a především udělat úspěšnou akci, kterou někomu pomůžeme. Mám kolem sebe úžasné lidi a pevně věřím, že nám k tomu dopomohou!

Věřím, že Happy run přiláká spoustu běžců, sportovců a také diváků, které závodníci jistě ocení a všichni společně odvedeme dobrou práci.

Monika Palátová