1. běh pro Leušku

... celý výtěžek prvního ročníku věnujeme Leušce Mácové ...

141 511 Kč

Tak přesně tuto částku jsme mohli darovat Leušce díky vám všem, kteří jste se jakýmkoliv způsobem podíleli na prvním ročníku HAPPY RUNU !!!! DĚKUJEME !!!!

K této částce ještě nutno připočítat 4 000 Kč od paní Kotrbové ze Zdravíčka, která Leušce věnovala tržbu ze svého stánku, a také Kavárně Salsa, která přispěla částkou 10 000 Kč a v neposlední řadě Městu Třebíč a panu Pacalovi, který předal šek na částku 10 000 Kč.

Jste nejlepší, úžasní, my vám všem moc děkujeme!!!

Leuška Mácová se narodila 30. 5. 2012 s vrozenou vývojovou vadou lymfatických i krevních cév, jedná se o syndrom M-CM (Macrocephaly-capillary malformation). Má hypertrofii pravé poloviny těla, hydrocefalus řešený shuntem, defekt síňového septa, hypotonii, gastrostomii, tracheostomii a při  obtížích je závislá na domácí umělé plicní ventilaci.

Přes všechny svoje zdravotní problémy to byla usměvavá holčička, která byla smutná jen, když nemohla dýchat. V dětské nemocnici v Brně byla 8 měsíců, zvládla závažnou kardio operaci a poté těžký boj se sepsí celého organizmu, kdy byla 3 týdny v umělém spánku v kritickém stavu. Je to Lea lvice bojovnice. Dalších 8 měsíců byla spokojená holčička doma. Sice dýchala často pomocí umělé plicní ventilace, ale už si na to zvykla, takže se lepšila ze dne na den. Naučila se kousat jídlo, válet sudy (občas se zamotala do hadic od ventilátoru :-D ), potom dokonce i sedět, i když ji  někdo musel stále hlídat, aby nespadla na  hlavičku.

Byla holčička plná úsměvů, až do té doby, kdy se začala plánovat operace srdíčka. Je to na dlouhé povídání, ale ve stručnosti: V březnu 2014 byla Leuška na jednom předoperačním CT vyšetření, po kterém s edémem mozku skončila na ARU. Mozek má bohužel poškozený, jenom leží a v současné době je ve stavu vigilního komatu.

Díky Vám má Leuška novou prostornou koupelnu, která zaručuje komfort jak pro Leušku, tak pro její maminku :)

Další informace...

Pokud se chcete dozvědět více o Leušce a jejím onemocnění:

Moc děkujeme všem, co nám pomohli!!! Vážíme si Vaší pomoci a moc děkujeme za podporu!

Sem vložte podnadpis