top of page

O nás

peta.jpg
Petra Palátová

Běh byl jediný sport, který jsem si nikdy neoblíbila, a provozovala ho, jen když to bylo nutné. Naučit se běhat byla pro mě jedna z dalších výzev, ale to jsem ještě netušila, jak to všechno dopadne.

Jednou se mě můj kamarád zeptal, proč vlastně běhám, čeho tím chci dosáhnout. Tato otázka mě donutila, zamyslet se. Abych uběhla určitý počet kilometrů za měsíc? Kdo se mě na to zeptá? Abych vyhrávala závody? Nemám takové ambice. Zlepšit postavu? Ano, to je docela pádný důvod, ale není věčný. Co třeba pro to, že udělám něco pro své tělo, pro svou duši, protože je venku tak krásně, a hlavně pro to, že jsem zdravá, mám tu možnost a mám z toho radost.

Poslední důvod je ten nejdůležitější, pojďme běhat i pro radost a úsměvy těch, kteří sami běhat nemohou. Není důležité, kolik uběhneš kilometrů a za kolik minut, důležité je zúčastnit se a mít z toho radost.

Happy run je pro mě spojení neutišitelné touhy neustále pomáhat a radosti z pohybu.

monika.jpg
Monika Palátová

Při prvním ročníku Happy runu jsem psala, že je to pro mě obrovská výzva zrealizovat akci větší než ty předešlé, přilákat více návštěvníků a běžců, ale především udělat úspěšnou akci, která navíc někomu pomůže. Myslím si, že se náš záměr naplnil a rozhodně nechceme usnout na vavřínech. Stále se snažíme posunovat Happy run dál a výš :) Udělat akci zajímavou pro všechny návštěvníky ... 

Happy run je pro mě hnací motor. Mám radost, když můžu někomu udělat radost nebo pomoci :) A tento projekt má smysl! Pevně věřím, že naši radost a potěšení přenášíme i na vás :)

marta.jpg
Martina Koníková

Máme za sebou 5 ročníků charitativního běhu a dovolím si říct, že naše role v týmu se již ustálily. Mojí hlavní funkcí je organizace běžeckých tras a vše s nimi spojené. Od druhého ročníku máme zajištěné měření času pomocí čipové technologie, která nám opravdu usnadní práci :) a výsledky jsou k dispozici prakticky hned.

Hlavní práce tedy pro mě spočívá ve značení tras, umístění kilometrovníků, cedulí, občerstvovaček a v neposlední řadě i zajištění dobrovolníků. Většina dobrovolníků se nachází na tratích, kde regulují dopravu a ukazují směr běžcům. A zbylá část je v cíli, kde rozdávají medaile a sbírají čipy. Těchto pomocníků bývá kolem 35 a mojí starostí je koordinovat, kdo kde a kdy bude stát.

Na každém startu proto trnu (v každém ročníku jsou celkem 3!), jestli všichni dobrovolníci jsou na svým místě, jestli ví, co mají dělat (tímto se všem pomocníkům omlouvám, že jim některé věci říkám 10x :)) a také se obávám, aby běžci nezabloudili, a hlavně, aby se nikomu na trati nic nestalo....  V uplynulých ročnících se naštěstí žádné mé obavy nenaplnily a já doufám, že tomu tak bude i v příštích letech! Pokud máte nějaké připomínky či podněty k tratím, prosím obracejte se na mě. Těším se na Vás!         

bottom of page